AKTUALNOŚCI - SP2 Inowrocław

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI

Ogromny sukces Kacpra!!!
Kacper Mila – uczeń klasy 5d uzyskał tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY. Organizatorem konkursu był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Kacpra przygotowała Anna Burak - nauczyciel geografii i przyrody. GRATULUJEMY!!!
http://www.kizoa.com/Montaż-Wideo/d177644785k4972163o1l1/z-wizyt-
Uczniowie klasy 5a oraz klasy 4b opowiedzieli młodszym kolegom z klasy 3a oraz klasy 3c, jak pracują w starszych klasach. Uczniowie - “asystenci” pani Elżbiety Sińskiej, zaprezentowali LAPBOOKI przedstawiające ich indywidualne spojrzenie na temat omawianych lektur. Prace wykonane przez starszych kolegów zachwyciły młodszych uczniów twórczymi pomysłami i techniką wykonania. Po zaproszeniu przez klasę 4b na przedstawienie kukiełkowe pt. “Kopciuszek”, dzieci pokazały wykonane własnoręcznie przez siebie kukiełki. Następnie trzecioklasiści włączyli się w teatralne miniwarsztaty i pokazywali gestami odczytany przez nauczyciela fragment utworu. Na koniec, “asystenci” klas starszych zagrali wraz z zaproszonymi dziećmi, w QUIZIZZ. Nauka z wykorzystaniem platformy edukacyjnej oraz smartfonów, wprawiła wszystkich w entuzjazm. Okazało się, że telefony komórkowe, internet oraz praca w grupie, mogą sprawić wiele frajdy, a przy tym są świetną formą utrwalania zdobytych wiadomości.Zarówno starsi jak i młodsi uwielbiają technologie TIK, a szczególnie GRYWALIZACJĘ.  W SP2 idziemy z duchem czasów! A to dopiero początek! Do zobaczenia w starszych klasach.
Dnia 21.03.2018r. świetlica szkolna była organizatorem przedstawienia z okazji powitania wiosny pt. Wiosna, ach to TY”.  Apel został przygotowany przez uczniów  oddziału III d – wychowawca p. Izabela Burzyńska z udziałem dzieci z grupy „O”- wychowawca p. Anna Harenda. Przedstawienie obejrzała cała społeczność uczniowska I-III wraz z nauczycielami oraz p. Dyrektor Anną Różanowicz. Wszyscy się świetnie bawili.  Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie przedstawienia były panie: Joanna Geppert, Małgorzata Baranowska, Ewa Skoczyńska.
Klasa III c w tym roku szkolnym bierze aktywny udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt.” Zdrowo jem, więcej wiem.” Zadaniem programu jest promocja zdrowego odżywiania się, ograniczenie spożycia słodkich i  słonych przekąsek, spożywanie do każdego posiłku owoców i warzyw oraz dużo ruchu w każdej formie. Dzieci realizują 6 zadań określonych w tym programie. Jednym z nich jest promocja podjętych zadań w szkole. Dlatego też dnia 5 marca br. uczniowie klasy III c przedstawili swoje wiersze, rymowanki i historyjki dzieciom z klas O –II. Dzieci przebrały się za owoce i warzywa, przygotowały też plakaty związane  z tym zadaniem oraz pokazały młodszym koleżankom i kolegom książki złożone z przepisów na zdrowe słodycze i  ułożone własne i z pomocą rodziców historyki i rymowanki oraz komiksy na ten temat.Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i prac plastycznych do tego przedstawienia, a młodszym dzieciom za udział w przedstawieniu.
Nasza „Dwójka” od zawsze angażuje się w akcje i kampanie dotyczące ważnych problemów społecznych. I tym razem nie było inaczej.
Włączyliśmy się w kampanię PRZEMOC BOLI i dlatego od stycznia na terenie naszej szkoły systematycznie poruszany jest problem przemocy w rodzinie.
W dniu dzisiejszym poprzez niemy przemarsz po klasach ochotnicy z klas VII a i VII b zaprezentowali ten problem społeczności szkolnej. Uczniowie ucharakteryzowani na ofiary przemocy z zaklejonymi ustami w milczeniu weszli do każdej klasy. Dzięki temu nauczyciele oraz uczniowie klas IV-VI mogli poznać fakty dotyczące tego zjawiska oraz OTWORZYĆ OCZY na problem przemocy domowej, która dotyka również dzieci. Oto fotorelacja z tego wydarzenia.
! W dniach 26-28 lutego 2018 odbędą się zapisy
do oddziałów zerowych dzieci 6-letnich urodzonych w 2012 roku
oraz dzieci 7-letnich do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.
Druki do pobrania tutaj

DRZWI OTWARTE
2018
! W kontekście zbliżających się ferii zimowych uczniowie wzięli udział w apelu organizacyjno-porządkowym, którego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Podsumowali również osiągnięcia po I semestrze. Superklasą została klasa 5d (wych. pani Magdalena Szafraniak)! Apel prowadzili uczniowie klasy 6c, 4b i 4f przygotowani przez panią Elżbietę Sińską.(aba) (14.02.2018)

! Społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie zorganizowali happening, w którym nawoływali do zachowania i tworzenia kultury szacunku
w sieci. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Iwona Szymandera. (is) (14.02.2018)


!
Tak bawili się w czwartek, 25 stycznia br. na balu karnawałowym uczniowie klas 4e, 5c i 6b. (aba) (06.02.2018)
! 03 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się, już po raz czternasty, Międzyszkolny Konkurs Inowrocław i okolice adresowany do uczniów klas III z naszego miasta. Dzieci wykonywały różne zadania wykazując się szeroką wiedzą dotyczącą swojej małej ojczyzny.
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11, II miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, a III – dzieci Szkoły Podstawowej Integracyjnej. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Frelich z klasy III d, Hubert Czerwiński i Aleksander Łuczak z klasy III b.
Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz książki. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali materiały promocyjne miasta Inowrocławia.(kk) (05.02.2018)
! Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego "Zimowy krajobraz" organizowany przez nauczycieli świetlicy.
Czytaj (05.02.2018)


!
Uczniowie klasy I B (wych. K. Urbaniak) przygotowali klasową uroczystość z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dziękujemy naszym Gościom za przybycie i raz jeszcze życzymy naszym Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom dużo, dużo zdrowia i wiele radości! (02.02.2018)

! 11 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Jestem bezpieczny na drodze”. Brali w nim udział uczniowie klas drugich. Najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego wykazali się:
Barbara Białkowska klasa II A – I miejsce
Julian Kawczyński klasa II B – II miejsce
Szymon Dajczak klasa II A – III miejsce
Pozostali uczestnicy konkursu to: Marta Gralak, Anna Kanarek, Kacper Kopczyński, Julia Sibora, Nadia Smotrycka, Iga Trawińska oraz Przemysław Walkowiak. Organizatorkami konkursu były panie Krystyna Urbaniak i Jolanta Nawrocka.
Laureatom życzymy powodzenia w następnym etapie! (ku) (31.01.2028)


!
15 stycznia br. w naszej sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Nożną Halową klas VI – VII. W zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną była klasa VII a drugie miejsce przypadło               VII a, trzecie miejsce zajęła VII b. Gratulujemy! (js) (25.01.2018)
! Pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim
W piątek, 5 stycznia  pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej odbyła się miejska uroczystość patriotyczna.
Upamiętniliśmy 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i wyzwolenie naszego   miasta przez powstańców. (ms) (12.01.2018)

! W Saloniku Literacko-Artystycznym w Bibliotece Miejskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Tropem renifera”. Uczniowie klasy I B (wych. K. Urbaniak) mieli okazję podziwiać piękne prace plastyczne przedstawiające zimowy pejzaż. Po wernisażu pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach plastycznych i pod kierunkiem plastyka  Pana Marcina Fołdy wyczarowali piękne płatki śniegu z kleju i cukru. (ku) (12.01.2018)

! Dnia 22.12.2017r. obchodziliśmy Święto Szkoły.
Dostojna jubilatka skończyła 119 lat. Dzień Urodzin naszej Dwójki obchodziliśmy bardzo uroczyście. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów przypomniał zaproszonym Gościom, dyrekcji, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły historię SP 2.
W drugiej części obchodów zaprezentowali się uczniowie klas od 0 do 7 w pokazach muzycznych, tanecznych i wokalnych. (mg) (04.01.2018)

!
W grudniu  2017r. świetlica szkolna była organizatorem  szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najładniejsza okładka mojej ulubionej książki”. (es) (02.01.2018)
! 14 GRUDNIA OBDYŁ SIĘ W SZKOLE KONKURS CZYTELNICZY "W KRAINIE BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA". PRZEDSTAWICIELE KLAS III WYKAZALI SIĘ BARDZO DOBRĄ ZNAJOMOŚCIĄ TYCH BAŚNI.
WYNIKI KONKURSU
I MIEJSCE - LENA MANEROWSKA (IIIB)
                 I FILIP RÓŻNOWSKI (III D)
II MIEJSCE - MARTA CZERWIŃSKA (IIIB) I MIŁOSZ PAPAK (III C)
III MIEJSCE - ZOFIA KLIMKIEWICZ (III D) I MAJA PATYK (III C)

POZOSTALI UCZESTNICY TO: OLIWIER GUSTAW, ANNA SMOLIŃSKA, OLIWIA URTNOWSKA I IGOR WITKOWSKI. ORGANIZATORKAMI BYŁY PANIE: JADWIGA SIBORA I KRYSTYNA URBANIAK. ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! (js) (02.01.2018)XIII MIĘDZYSZKOLNY
KONKURS PLASTYCZNY
SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

MIKOŁAJKI 2017
! W Szkole Podstawowej nr 15 odbył się Międzyszkolny Plastyczno- Literacki Konkurs Antynikotynowy "Kartka dla palacza". W konkursie tym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca. Aleksander Łuczak z klasy IIIb ( wych. K.Kosnowska) zajął  I miejsce, natomiast II miejsca zdobyli: Hanna Wojciechowska z klasy IIId ( wych. I.Burzyńska ) oraz Lena Manerowska i Maciej Królak, oboje z klasy IIIb ( wych. K.Kosnowska ). Gratulujemy! (ib) (15.12.2017)


To były Andrzejki!!! -
Klasa 5d spędziła miły andrzejkowy wieczór...
Były wróżby, lanie wosku, zabawa i wspólnie zorganizowany czas!
ZABAWA ANDRZEJKOWA
KLASY III D
! 7 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole Konkurs Czytelniczy "Pięknie czytam". Organizatorkami były panie Katarzyna Kosnowska i Małgorzata Kendzierska. Wzięli w nim udział uczniowie młodszych klas. Ich zadaniem było przeczytać wybrany fragment książki najlepiej jak potrafią. Gratulujemy zwycięzcom! (kk) (12.12.2017)
! 7.12.2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Inowrocławia Szkół Podstawowych w Piłkę Nożną chłopców. Wspaniale spisała się nasza drużyna, która pokonała wszystkich rywali i zajęła pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Nowaczyk, Oskar Białek, Krzysztof Lewandowski, Szymon Strawa, Michał Grochowina i Wiktor Błaszyk. Gratulacje! Drużynę przygotował i prowadził p. Jacek Sucharski. (12.12.2017) (js)
! Wspaniałą niespodziankę dla pierwszaków przygotował Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej „Tajemniczy Ogród”. 6 grudnia uczennice Technikum Ekonomicznego zabrały swoich młodszych kolegów do Krainy Świętego Mikołaja. Były mikołajkowe kolorowanki, wspólne śpiewanie i czytanie, świąteczne zagadki, słodycze, a na koniec wspaniała zabawa w basenie z kulkami. Serdeczne podziękowania Organizatorom składają uczniowie klasy I B z wychowawczynią Krystyną Urbaniak. (ku) (12.12.2017)! 27  listopada 2017r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. Były tradycyjnie, dzięki życzliwości rodziców,  „Ciastka z wróżbą” oraz  „Wróżby za grosz” (kk) (12.12.2017)
! 25 listopada w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej „Europa naszym wspólnym Domem” Filip Różnowski z klasy III d (wych.I.Burzyńska) zdobył III miejsce, a Basia Sarnowska z III b (wych.K.Kosnowska) – II miejsce. Gratulujemy! (kk) (28.11.2017)

III B
już przygotowana
do Świąt :)

! Paweł Bochat – uczeń klasy 5d zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej i Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Inowrocław dawniej i dziś”. Gratulujemy! (aba) (28.11.2017)

! Uczniowie klasy III b – Oliwia Bolewicka, Adrian Ciszewski  i  Aleksander Łuczak - (wych.K.Kosnowska) brali  udział w Mistrzostwach Inowrocławia Szkół w Pływaniu. Adrian wywalczył I miejsce i to w dwóch stylach pływackich. Gratulujemy! (kk) (27.11.2017)
! Uczniowie klasy I B (wych. Krystyna Urbaniak) oglądali przedstawienie teatralne w Tajemniczym Ogrodzie w Bibliotece Miejskiej. Obejrzany spektakl to interaktywne lalkowe przedstawienie pt. „O Rybaku i Smoku Niemytym” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia. Występujący aktorzy, pacynki, teatr cieni oraz animacje filmowe spowodowały, że pierwszaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały to wspaniałe przedstawienie. (ku) (23.11.2017)


OGÓLNOPOLSKI
DZIEŃ PRAW DZIECKA
W NASZEJ SZKOLE


ZAJĘCIA PIECZENIA CHLEBA
DLA KLASY III D
W CUKIERNI MARTA
 

! W październiku 2017r. uczniowie klas pierwszych wstąpili do Akademii Bezpiecznego Puchatka. To już IX edycja akcji. Podczas lekcji dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych czy podczas korzystania z Internetu. (mb) (21.11.2017)
! Międzynarodowy projekt "Let's go sightseeing" otrzymał dziś wyjątkową nagrodę - Krajową Odznakę Jakości (Quality Label) przyznawaną przez Krajowe Biuro eTwinning. Projekt realizowany był przez cały rok szkolny 2016/2017 i polegał na współpracy 7 szkół: Polski (sp2 - koordynator), Grecji, Włoch (dwie szkoły), Serbii, Turcji oraz Litwy. Szczególnie należy wyróżnić uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem realizowali projekt: klasa Vc Michał Grochowina, Jakub Kowalski, Michał Uklejewski, Wiktoria Sprawka, Krzysztof Lewandowski, Oliwier Stępniak, Brajan Kucharczyk; klasa VIc Paulina Maruszak, Oliwia Rezler, Oliwia Witosławawska, Martyna Mączka, Nadia Pawłowska, Weronika Szołtun, Agata Burczak; klasa VId Magda Dycha, Paulina Manzej, Klaudia Janiszewska, Dominika Mazur, Zuzanna Mazur, Agnieszka Gettka, Oliwia Althaus, Julia Pochylska; klasa VIIa Klaudia Różańska, Klaudia Libera, Jakub Janiak, Filip Nowak, Elwira Walczak, Marta Furmaniak, Rita Szukalska; klasa VIIb Lorena Kawczyńska, Weronika Filipowicz, Klaudia Mączka, Oktawia Radwan, Wiktoria Gawłowska oraz Wiktoria Tomkiewicz. Serdecznie gratulujemy! (kw) (16.11.2017)

! 10 listopada 2017r., w przededniu narodowego święta uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez klasy III b i III d pod kierunkiem swoich wychowawczyń (K.Kosnowskiej i I.Burzyńskiej). (kk) (16.11.2017)
11.11.2016r. - Święto Niepodległości
  
W sobotę przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego  i społeczność uczniowska uczestniczyli jak co roku, dając dobry przykład, w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej.
Delegacja szkoły zapaliła pod pomnikiem znicze. (ms) (15.11.2017)
 
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 
  W piątek 10 listopada odbył się przepiękny apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie opowiadali o drodze Polski do niepodległości, recytowali wiersze, wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. (ms) (15.11.2017)
! 17 października uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią p. Krystyną Urbaniak uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z pisarką Panią Elżbietą Bednarczyk. Spotkanie odbyło się w „Tajemniczym Ogrodzie” Biblioteki Miejskiej. Pisarka recytowała fragmenty swojej wierszowanej bajki pt. „Kłótnia w tornistrze” oraz przybliżyła pierwszakom życie w pięknej, dalekiej Australii, gdzie mieszka od 20 lat. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość nabycia książki z imienną dedykacją od autorki. (ku) (20.10.2017)

UROCZYSTY APEL
Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA
PRZYGOTOWANY
PRZEZ UCZNIÓW KL. 5B
I PANIĄ MAGDALENĘ GÓRKO
13.10.2017

UROCZYSTE
PASOWANIE NA UCZNIA
06.10.2017
! 27 września br. na Stadionie Miejskim i w Parku Solankowym rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego. Wśród licznie zgromadzonej konkurencji najlepszą drużyną okazała się nasza reprezentacja! W klasyfikacji indywidualnej 5 miejsce zajął Dominik Gustaw. Oprócz Dominika naszą szkołę reprezentowali również Dominik Erwiński, Szymon Strawa, Oskar Białek,  Kamil Nowaczyk, Paweł Bochat i Krzysztof Lewandowski.  Gratulujemy!  Wszyscy nasi reprezentanci wezmą udział w Indywidualnych
i Drużynowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Województwa Kujawsko - Pomorskiego, które odbędą się w Bydgoszczy. (js) (06.10.2017)

ZADZIAŁALIŚMY WSZYSCY RAZEM - DZIECI, RODZICE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY. TAKIE PODEJŚCIE POZWALA WSPIĄĆ SIĘ NA SZCZYT I ZDOBYĆ I MIEJSCE
W POLSCE
! PRZYPOMINAMY I DZIĘKUJEMY! (admin) (24.09.2017r.)
 
Copyright 2017. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego