AKTUALNOŚCI - SP2 Inowrocław

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI

! 25 listopada w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej „Europa naszym wspólnym Domem” Filip Różnowski z klasy III d (wych.I.Burzyńska) zdobył III miejsce, a Basia Sarnowska z III b (wych.K.Kosnowska) – II miejsce. Gratulujemy! (kk) (28.11.2017)

III B
już przygotowana
do Świąt :)

! Paweł Bochat – uczeń klasy 5d zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej i Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Inowrocław dawniej i dziś”. Gratulujemy! (aba) (28.11.2017)

! Uczniowie klasy III b – Oliwia Bolewicka, Adrian Ciszewski  i  Aleksander Łuczak - (wych.K.Kosnowska) brali  udział w Mistrzostwach Inowrocławia Szkół w Pływaniu. Adrian wywalczył I miejsce i to w dwóch stylach pływackich. Gratulujemy! (kk) (27.11.2017)
! Uczniowie klasy I B (wych. Krystyna Urbaniak) oglądali przedstawienie teatralne w Tajemniczym Ogrodzie w Bibliotece Miejskiej. Obejrzany spektakl to interaktywne lalkowe przedstawienie pt. „O Rybaku i Smoku Niemytym” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia. Występujący aktorzy, pacynki, teatr cieni oraz animacje filmowe spowodowały, że pierwszaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały to wspaniałe przedstawienie. (ku) (23.11.2017)


OGÓLNOPOLSKI
DZIEŃ PRAW DZIECKA
W NASZEJ SZKOLE


ZAJĘCIA PIECZENIA CHLEBA
DLA KLASY III D
W CUKIERNI MARTA
 

! W październiku 2017r. uczniowie klas pierwszych wstąpili do Akademii Bezpiecznego Puchatka. To już IX edycja akcji. Podczas lekcji dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych czy podczas korzystania z Internetu. (mb) (21.11.2017)
! Międzynarodowy projekt "Let's go sightseeing" otrzymał dziś wyjątkową nagrodę - Krajową Odznakę Jakości (Quality Label) przyznawaną przez Krajowe Biuro eTwinning. Projekt realizowany był przez cały rok szkolny 2016/2017 i polegał na współpracy 7 szkół: Polski (sp2 - koordynator), Grecji, Włoch (dwie szkoły), Serbii, Turcji oraz Litwy. Szczególnie należy wyróżnić uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem realizowali projekt: klasa Vc Michał Grochowina, Jakub Kowalski, Michał Uklejewski, Wiktoria Sprawka, Krzysztof Lewandowski, Oliwier Stępniak, Brajan Kucharczyk; klasa VIc Paulina Maruszak, Oliwia Rezler, Oliwia Witosławawska, Martyna Mączka, Nadia Pawłowska, Weronika Szołtun, Agata Burczak; klasa VId Magda Dycha, Paulina Manzej, Klaudia Janiszewska, Dominika Mazur, Zuzanna Mazur, Agnieszka Gettka, Oliwia Althaus, Julia Pochylska; klasa VIIa Klaudia Różańska, Klaudia Libera, Jakub Janiak, Filip Nowak, Elwira Walczak, Marta Furmaniak, Rita Szukalska; klasa VIIb Lorena Kawczyńska, Weronika Filipowicz, Klaudia Mączka, Oktawia Radwan, Wiktoria Gawłowska oraz Wiktoria Tomkiewicz. Serdecznie gratulujemy! (kw) (16.11.2017)

! 10 listopada 2017r., w przededniu narodowego święta uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez klasy III b i III d pod kierunkiem swoich wychowawczyń (K.Kosnowskiej i I.Burzyńskiej). (kk) (16.11.2017)
11.11.2016r. - Święto Niepodległości
  
W sobotę przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego  i społeczność uczniowska uczestniczyli jak co roku, dając dobry przykład, w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej.
Delegacja szkoły zapaliła pod pomnikiem znicze. (ms) (15.11.2017)
 
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 
  W piątek 10 listopada odbył się przepiękny apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie opowiadali o drodze Polski do niepodległości, recytowali wiersze, wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. (ms) (15.11.2017)
! 17 października uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią p. Krystyną Urbaniak uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z pisarką Panią Elżbietą Bednarczyk. Spotkanie odbyło się w „Tajemniczym Ogrodzie” Biblioteki Miejskiej. Pisarka recytowała fragmenty swojej wierszowanej bajki pt. „Kłótnia w tornistrze” oraz przybliżyła pierwszakom życie w pięknej, dalekiej Australii, gdzie mieszka od 20 lat. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość nabycia książki z imienną dedykacją od autorki. (ku) (20.10.2017)

UROCZYSTY APEL
Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA
PRZYGOTOWANY
PRZEZ UCZNIÓW KL. 5B
I PANIĄ MAGDALENĘ GÓRKO
13.10.2017

UROCZYSTE
PASOWANIE NA UCZNIA
06.10.2017
! 27 września br. na Stadionie Miejskim i w Parku Solankowym rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego. Wśród licznie zgromadzonej konkurencji najlepszą drużyną okazała się nasza reprezentacja! W klasyfikacji indywidualnej 5 miejsce zajął Dominik Gustaw. Oprócz Dominika naszą szkołę reprezentowali również Dominik Erwiński, Szymon Strawa, Oskar Białek,  Kamil Nowaczyk, Paweł Bochat i Krzysztof Lewandowski.  Gratulujemy!  Wszyscy nasi reprezentanci wezmą udział w Indywidualnych
i Drużynowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Województwa Kujawsko - Pomorskiego, które odbędą się w Bydgoszczy. (js) (06.10.2017)
! 28 września br. piłkarska reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Mistrzostwach Inowrocławia. Skład naszej drużyny: Szymon Strawa, Oskar Białek, Paweł Bochat, Krzysztof Lewandowski, Oliwer Stępniak,  Wiktor Błaszyk, Michał Grochowina, Kamil Nowaczyk. Drużynę przygotował i prowadził Jacek Sucharski. (js) (06.10.2017)

WIEŚCI PŁYNĄCE OD MSU
(MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO)
TEGOROCZNE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI
"DLA UCZNIA" - "SU" (admin) (02.10.2017)UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO
2017/2018
Z INICJATYWY RADY RODZICÓW WŁĄCZAMY SIĘ DO III EDYCJI AKCJI "KUP PAN SZCZOTKĘ!" ADRESATEM JEST KAŻDY CZŁOWIEK O WRAŻLIWYM SERCU. WYSTARCZY TYLKO KUPIĆ PASTĘ LUB SZCZOTECZKĘ DO MYCIA ZĘBÓW (ALBO JEDNO I DRUGIE) I WŁOŻYĆ DO SPECJALNEJ SKRZYNKI, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ OBOK SKLEPIKU SZKOLNEGO. PRODUKTY TE W PAŹDZIERNIKU ZOSTANĄ DOSTARCZONE PRZEZ STOMATOLOGÓW, WOLONTARIUSZY I INNYCH DO WIOSEK AFRYKAŃSKICH, W KTÓRYCH PRACUJĄ. PODARUJMY DZIECIOM ZDROWY UŚMIECH, SPRAWMY IM RADOŚĆ! więcej o akcji przeczytacie tutaj - to apel pani Sylwii Sowińskiej (szkolnego koordynatora)(27.09.2017) (ADMIN)

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO VULCAN

ZADZIAŁALIŚMY WSZYSCY RAZEM - DZIECI, RODZICE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY. TAKIE PODEJŚCIE POZWALA WSPIĄĆ SIĘ NA SZCZYT I ZDOBYĆ I MIEJSCE
W POLSCE
! PRZYPOMINAMY I DZIĘKUJEMY! (admin) (24.09.2017r.)
 
Copyright 2017. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego